Köpüklü Yangın Tüpü Yangın tüpü baca temizliği raporu baca temizliği raporu Ev Temizliği Jeneratör İstanbul » Alternatör

Alternatör

Elektrik, modern yüzyılda insanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi ve yaşam konforunu arttırabilmesi açısından çok önemli bir olgudur. Sürekli gelişen dünyada her zaman elektrik tüketimi gerçekleştiren ürünlerin yaşamın her alanında kullanılıyor olması elektriğin var olan önemini kat ve kat arttırıyor. Bu kapsamda elektrik enerjisi üretiminde çok daha farklı alternatiflerin geliştirilmesi gerekliliği oluşurken alternatör bu alanda ön plana çıkıyor. Mekanik enerjiyi alternatif akıma çeviren elektromekanik aygıtlar olan alternatörler yaygın olarak kullanılıyor. Dalgalı akım üreteci olarak da isimlendiren bu cihazlar, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürme kabiliyetleri ile hem elektrik kesintilerinde hem de elektrik şebekesi bulunmaya noktalarda da elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

 

Alternatörlerin genel itibari ile ana yapısı bir mıknatıs ile bu mıknatısın kutupları arasında dönen armatür yani bobinden oluşmaktadır. Manyetik kutuplar, toplaç ve fırça alternatörlerde kullanılan diğer parçalardır. Motor gücü ile paralel olarak yakaladığı dönüş hızı ve soğutma yapısının işlevselliği ile çok farklı kVA değerlerinde elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Günümüzde pek çok alternatif akım jeneratörü, alternatör şeklinde isimlendirilebilmektedir. Ancak hareketini içten yanmalı motorların gerçekleştirdiği alternatif akım üreteçleri için kullanılan bir isimdir. Oldukça yaygın olarak tercih edilen alternatörler, doğru akım üreteçleri ile aynı mantık çerçevesinde bir çalışma prensibine sahiptir. Güçbir Jeneratör alternatör teknolojisinde ileri nesil özellikler sunarak, alternatif akım ortaya çıkartılmasında çok daha kaliteli çözümlerden yararlanma şansı tanımaktadır.

 

Rotor, stator ve diyotlar şeklinde 3 ana kısımdan oluşan alternatör ürünleri, genel itibari ile endüstriyel alanda kullanıldığı gibi otomobil alternatörleri de bulunmaktadır. Endüstriyel alternatörler devamlı güç ve stand by güç şeklinde iki farklı güç seçeneğinde geliştirilmektedir. Devamlı güç özelliği kesintisiz olarak çalışma sağlarken, stand by güç ise belirli süreler çalışma ve daha sonra durdurularak soğumaya bırakılması şeklindedir. Farklı kullanım alanlarına göre güç ve kapasitelere sahip olan alternatörlerde 9 kVA ile 2390 kVA aralığında kVA üretimi gerçekleştirebilecek modeller bulunuyor. Her bir model üretebildiği kVA değeri ile farklı kullanım alanlarına sahiptir ki bu alternatör modellerinde kaliteli alternatif, uygun fiyat dengesi http://www.gucbirjenerator.com/ adresinde en kaliteli şekilde sunuluyor.

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Related Posts

Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik Google Bizi Sik